Про пульпіт

Пульпіт — дуже неприємне явище, викликане розвитком карієсу. З ураенням тканини, що містить у собі лімфатичні, кровоносні вузли та нервові закінчення, що знаходиться в зубі, називається пульпою. Відповідно, її запалення отримало назву – пульпіт.

Найпоширеніша причина потрапляння в пульпу інфекції та виникнення пульпіту – це запущена стадія карієсу, коли вже інфекція потрапляє у пульпу через каріозну порожнину. Крім цього, з’явиться пульпіт може і в результаті травми, коли тріщина зуба оголює пульпу.

Реакція на холодний і гарячий, солодкий і кислий, а також біль, що посилюється в нічний час — це симптоми, що говорять про появу даного захворювання.

За інтенсивністю протікання, пульпіт поділяється на гострий та хронічний. Гострому пульпіту властиво мимовільне виникнення болю, тоді як за хронічному – біль викликається впливом різних чинників.

Стадії гострої форми пульпіту:

— Гіперемія пульпи.

— осередковий пульпіт.

— дифузний пульпіт.

— Гнійний пульпіт.

Види хронічної форми пульпіту:

— Фіброзний пульпіт.

— Гіпертрофічний.

— гангренозний пульпіт

Лікування пульпіту в основному полягає у видаленні пульпи. Після цього канал зуба обробляється антисептиками та пломбується. Не потрібно зволікати з лікуванням пульпіту, оскільки він переростає в періодонтит (зараження оболонки кореня зуба та навколишніх тканин). А ще краще взагалі не допускати цього захворювання і лікувати карієс вчасно.

Лікувати зуби в Сумах можна в клініці Brilliant Smile