Яку коронку краще вибрати?

Коли виникає необхідність протезування коронками, природне питання, що виникає у пацієнтів – які коронки краще поставити? Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти, на яку групу зубів встановлюватиметься коронка. У цій статті ми постараємося з’ясувати, яку коронку краще ставити на жувальні зуби.

Для протезування жувальних зубів застосовують кілька видів коронок:

1. Литі металеві коронки. Вони встановлюються на зуби жувальної групи. Через їх металевий блиск, що не вважається естетичним, такі коронки люди вважають за краще ставити так, щоб оточуючі не змогли їх помітити. Однак металеві коронки можуть покриватися напиленням, що маскує металевий колір. Для виготовлення коронок застосовуються різні металеві сплави, у тому числі і сплави благородних металів. З переваг такого виду коронок можна виділити: невисоку вартість, міцність і тривалий час експлуатації.

2. Металокерамічні коронки. На сьогодні це найпопулярніший вид коронок. Вони поєднали в собі міцність металу та зовнішній вигляд кераміки. Коронка складається з металевого каркасу із нанесеним на нього шаром кераміки. Колір кераміки підбирається відповідно до кольору решти зубів, тому вони не помітні в зубному ряду. Дозволити собі такі коронки може практично кожен – вони трохи дорожчі за металеві. Але естетичні властивості цього виду коронок значно перевершують коронки їхнього металу, у своїй не поступаючись міцністю.

3. Безметалева кераміка. Самі по собі керамічні коронки через свою крихкість не ставлять на жувальні зуби, але всі властивості керамічної коронки мають коронки на основі оксиду цирконію. Це дозволило збільшити міцність конструкції. Така коронка досить дорога, але встановлена, вона буде абсолютно непомітна в зубному ряду, так як вона повністю імітує справжній зуб. Крім цього коронка на основі оксиду цирконію підійде людям з алергічною реакцією на метал, оскільки вона є гіпоалергенною.

Виходячи з вищеописаних характеристик можна дійти невтішного висновку, що це коронки добре впораються з першочерговим завданням – відновленням жувальної функції. А то наскільки натурально виглядатиме новий зуб, залежить від фінансових можливостей пацієнта.