Чистка зубів не завжди може принести бажаний результат, а саме: білосніжної посмішки та свіжого дихання на цілий день. У чому причина такого явища? Виявляється вся справа у їжі, яку ми вживаємо.
• Напої темних кольорів. Зубна емаль є пористою за своєю структурою, тому в неї легко в’їдаються різні барвники, які містяться у продуктах. Як правило, часто зубна емаль темніє від напоїв. Надмірне вживання чорного або зеленого чаю, особливо, якщо вони дешеві та поганої якості, газованих напоїв, червоного вина негативно впливають на здоров’я та стан зубів. Часте вживання таких напоїв, що містять барвники, стимулює утворення пігментних плям на зубах. Позбутися таких плям можна лише після професійного чищення ротової порожнини.
• Кава. З пігментними плямами, які утворюються після надмірного вживання даного напою, впоратися важче, ніж з тютюновим нальотом. Також часте вживання кави може спричинити проблеми зі шлунком і призвести до появи печії.
• Часник та цибуля. Навіть один невеликий шматочок цих продуктів впливає на запах із рота. Нейтралізувати запах допоможуть петрушка, листок м’яти, лавровий листок, лимонна кірка та полоскання ротової порожнини молоком.
• Насіння. Салат із кунжутом або булочки з маком можуть дуже швидко зіпсувати вашу усмішку. Після їди такої їжі не забудьте подивитися на свою усмішку в дзеркало. Насіння дуже часто виявляється у проміжках між зубами. Дістати їх непросто, одного полоскання буде недостатньо. Насіння, що застрягло на довгий час, може спровокувати розвиток карієсу.
• Кукурудза. Частинки кукурудзи дуже часто застряють між зубами, що може стати причиною виникнення карієсу, а якщо ви віддаєте перевагу попкорну, то такий продукт може пошкодити зубну емаль і стати причиною випадання пломби.
• Хрін. При вживанні даного продукту пам’ятайте, що в ньому міститься ізородановокисла сіль, через яку хрін має свій специфічний запах, тому якщо ви не хочете, щоб від вас погано пахне, будьте обережні з цією добавкою.
• Червоне м’ясо. Вживання цього продукту може зіпсувати запах з рота, а частинки м’яса можуть застрягти між зубами, що може спричинити карієс.