Сучасна стоматологічна клініка в м. Суми. Рентген в стоматології

Рентген дуже необхідний при сучасному стоматологічному лікуванні, бо при проведенні огляду пацієнта більше половини зуба не видно для очей лікаря стоматолога. Це єдиний для лікаря спосіб побачити внутрішню структуру ясна і зуба.

Як правило, у сучасній стоматології рентген застосовують для діагностики у таких випадках:

• Визначення травм коріння або невидимої частини зуба;

• Виявлення патологій у зубів мудрості;

• Виявлення абсцесів та кісти;

• Спостереження за процесом лікування;

• Виявлення карієсу в міжзубних поверхнях, під коронками та пломбами;

• При протезуванні, імплантації та видаленні зубів;

• У поодиноких випадках рентген використовують з метою профілактики.

Зараз досить складно назвати галузі стоматології, у яких рентген не використовується.

Збереження рентгенівських зображень може виконуватися двома способами: на плівку та за допомогою комп’ютерних сенсорів радіовізіографів. У першому та другому випадку джерело випромінювання не відрізняється. Комп’ютеризований рентген менш шкідливий через зниження променевого навантаження на пацієнта за рахунок зменшення часу опромінення. Для комп’ютерного рентгена (візіографів) достатньо всього 0,1 секунди, у свою чергу метод плівкового рентгена вимагає від 0,5 до 1 секунди, з чого випливає, що променеве навантаження на пацієнта вище до 90%. У порівнянні з іншими областями медицини, рентгенівські апарати, що використовуються в стоматології мають вузький пучок випромінювання, при цьому, тривалість випромінювання дуже маленька, тому доза випромінювання, що отримується пацієнтом, незначна.

У стоматологічній клініці Brilliant Smile в Сумах для рентгена зубів використовується високоякісне обладнання, яке дозволяє зробити рентген дуже швидко і максимально знизити променеве навантаження на організм пацієнта.