Для структури кісткової тканини має велике значення кількість фтору, що міститься в організмі. Якщо фтору недостатньо, то кістки стають більш тендітні, яке надмірне зміст веде до флюорозу.
Флюороз – хронічний тип захворювання, що відбивається на зубах.
Зайвий фтор в організмі накопичується поступово та відкладається у кістках. Фтор може надходити при його вдиханні або через травну систему при прийомі їжі і води. З їжею фтор засвоюється частково, а при вживанні в рідкому вигляді — повністю. З цієї причини флюорозу схильні люди, які проживають у місцевості, де у воді міститься велика кількість фтору.
У повітрі багато фтору спостерігається поряд із виробничими підприємствами. І часто флюороз, спричинений потраплянням фтору в організм через легені, називають професійним.
Слід зазначити, що проявляється флюороз лише у період формування постійних зубів. Імовірність прояву та ступінь флюорозу залежить від особливостей організму людини. Якщо людина зі сприятливого середовища переїхала в місцевість з підвищеним вмістом фтору в повітрі або воді віком від 10 років, то виражений прояв флюорозу йому не страшний.