Про молочні зуби. Дитячий стоматолог в Сумах

Поява першого зубика у малюка велика подія в його житті, на яку з нетерпінням чекають не тільки батьки, а й усі родичі. Однак не всі молоді батьки знають, як правильно доглядати молочні зуби своєї дитини.

Як правило, перші зубки прорізуються у шість місяців, але можуть і пізніше. Першими з’являються два верхні і два нижні різці, потім зовнішні різці на обох щелепах, потім протягом наступних декількох місяців повинні з’явитися малі корінні зуби. Ікла, як правило, прорізуються у півтора роки, а задні корінні зуби – у два.

Найчастіше прорізування зубів супроводжується сильною слинотечею, дитина тягне до рота різні предмети або свої пальчики, щоб пожувати. Іноді дитина може вести себе неспокійно, вередувати. Може з’явитися дискомфорт та болючі відчуття.

При підході зубика до поверхні ясна болі посилюються, ясна можуть припухнути і почервоніти, а на місці появи зубика виникає невеликий біленький горбок. Батькам необхідно стежити за процесом прорізування зубика у їхнього малюка, і якщо сталася посилена кровотеча з ясен, то слід відразу ж звернутися до лікаря.

Після прорізування молочних зубів особливої уваги варто приділити їхню гігієну. Багато хто помиляється, вважаючи, що молочні зуби можна не чистити. Насправді, чим раніше ви привчите свою дитину доглядати зуби, тим менше проблем буде надалі. Також не варто лякатися, що дитина може проковтнути зубну пасту, сучасні зубні зубні пасти абсолютно безпечні для здоров’я дитини.

Ще одним важливим моментом є лікування молочних зубів. Не варто нехтувати їх лікуванням, вважаючи, що молочні зуби все одно випадуть. Уражені молочні зуби можуть передати інфекцію постійним зубам та спровокувати розвиток різних стоматологічних захворювань у майбутньому.

Отримати консультацію дитячого стоматолога в Сумах можна у нас