Періодонтит та його форми

Періодонтитом називається запалення періодонту з порушенням цілісності зв’язок, якими зуб утримується в альвеолі. Характерною рисою захворювання є те, що біля верхівки зубного кореня виникає осередок гнійної інфекції.

Періодонтит поділяють такі форми:

1. Проста та складна форми при хронічному періодонтиті.

2. Інтоксикація при гострому періодонтит.

Просту форму при хронічному періодонтиті відрізняє виникнення ниючого болю під час їди і після нього, виникнення гінгівіту, так само захворювання може протікати безболісно і реакції на зовнішні подразники не буде. У складної форми такі самі симптоми, однак, при ній спостерігається рухливість зуба через розширення щілини періодонту. Тут має місце розсмоктування кістки та утворення внутрішньокісткових кишень.

При інтоксикації спостерігаються серозні виділення та незначні крововиділення. Пацієнт відчуває дискомфорт у ділянці ураженого зуба. Десна за такої форми періодонтиту не піддається жодним змінам. Період інтоксикації триває близько двох днів, далі слідує поява гнійного ексудату. Розвиток захворювання спричинює сильний біль. Структура періодонту піддається розволокненню. З’являється видимість ураження ясен запальним процесом. У пошуках виходу гній може поширитися на м’які тканини або на кісткову тканину.