На емалі зуба з’явилася тріщина

Тріщина емалі утворюється по різним причинам (хімічних, механічних чи фізичних). Емаль зуба – міцний, стійкий до довкілля біоматеріал, покликаний захистити зуб. То чому ж утворюється тріщина емалі?

До пошкодження емалі можуть призвести такі причини:

1. Карієс – основна причина руйнування зубів. На поверхні зуба утворюються мікроорганізми, що призводять до появи зубного каменю. Зубний камінь – передумова таких захворювань як гінгівіт і пародонтит. Карієс руйнує зубну емаль, але й саме поглиблення між горбками зубної поверхні часто провокує утворення карієсу.

2. Різка температурна дія часто буває причиною появи тріщини емалі. Тому не варто запивати гарячу їжу надто холодною рідиною. Справа в тому, що в емалі міститься гідроксіаапатит. Цей елемент уразливий до перепадів температури, внаслідок чого з’являються щілини. Те саме відбувається при курінні на морозі.

3. До тріщин емалі призводять і природні причини, наприклад, зміна кислотно-лужного балансу. Після кожного прийому їжі рівень рН відхиляється від норми і відновити його можна за допомогою чищення зубів, але це можна зробити не завжди. Тоді і допоможе жувальна гумка. До тріщини емалі призводять і проблеми травної системи.

4. Часте відбілювання зубів, особливо народними засобами призводять до виснаження захисного шару, збільшують чутливість зубів. Тому відбілювати зуби краще у професіонала, який знає, як це правильно зробити виходячи зі стану зубів.

Лікування тріщин зуба має бути обов’язковим, оскільки вони призведуть до стоматологічних захворювань.

Реставрація зубів в Сумах проводиться у нас