
Свищ – нерідке явище в дитячому віці. З огляду на особливості будови періодонту молочних зубів, при інфікуванні та запаленні часто утворюються кісти з гнійним вмістом.
З появою свища потрібно негайно звернутися до лікаря, оскільки це явище означає наявність хронічного гнійного вогнища.
Лікування свища полягає в його розтині, очищенні від омертвілих тканин та обробці порожнини антисептичними препаратами. За одне відвідування лікаря вилікувати свищ неможливо, тому рекомендовано продовжити терапію в домашніх умовах. Для проведення лікування вдома використовують гелі, мазі та розчини, якими обробляють уражені ділянки. Такі засоби мають антисептичну та протизапальну дію.
Лікар призначить препарати, якими слід полоскати рот під час лікування свища. Це можуть бути: Хлоргексидин, Мірамістін, Бетадін. Серед гелів та мазей найбільш поширені: Асепта, Солкосерил та Метрогіл дента.
Хороше доповнення до вищеописаних препаратів – народні засоби. Для полоскання можна використовувати настій квітів ромашки (їдальня ложка ромашки заливається окропом і настоюється близько двох годин), а також розчин соди (чайна ложка на склянку теплої води).