Корінні зуби у дітей. Які можуть бути проблеми?

Незважаючи на те, що корінні зуби у дитини з’явилися ще недавно, вони можуть принести певні проблеми. Давайте розглянемо деякі ситуації.

Постійні зуби у дитини не з’являються.

Молочні зуби змінюються докорінними протягом певного терміну, але трапляється так, що всі терміни минули, а корінні зуби не з’явилися. І тут потрібна консультація дитячого стоматолога. Він зробить рентгенограму та з’ясує причину уповільненого розвитку корінних зубів. Таке явище може пояснюватися:

1. Фізичною затримкою зростання, що пояснюється генетичною схильністю. Якщо причина в цьому, потрібно лише почекати і зуби з’являться.

2. Адентія – порушенням розвитку зачатків зубів ще під час внутрішньоутробного розвитку. У такому разі застосовують протезування.

Болить корінний зуб у дитини.

Емаль після прорізування зубів мало мінералізована. Період її зміцнення досить небезпечний. Вона легко піддається впливу хвороботворних бактерій, які провокують карієс і як наслідок пульпіту. У період формування емалі батьки повинні ознайомитися з тим чи чистить дитина зуби і робить він це правильно. Рекомендовано провести процедуру фторування для зміцнення емалі. Якщо дитина скаржиться на біль корінного зуба, постарайтеся в найкоротші терміни показати його дитячому стоматологу.

Корінні зуби криво ростуть.

Нормальне зростання зубів порушується, якщо корінні вже почали з’являтися, а молочні ще не випали. У такому разі, щоб уникнути розвитку патології прикусу, молочний зуб слід видалити. Самостійно розхитувати та рвати зуб категорично заборонено.