Карієс на початковому етапі розвитку

На зубах іноді можна побачити плями різних відтінків. Це ніщо інше, як карієс на початковому етапі. Таке явище зветься «білий карієс». При цьому захворюванні спостерігається лише зміна кольору емалі в певних місцях, тоді як сама поверхня залишається здоровою.

Чому з’являється білий карієс?

Головна причина такого карієсу – зубний наліт та залишки їжі. Зубний наліт утворюється через недотримання елементарних правил гігієни. Білі плями з’являються шляхом окислення та розчинення кальцієвої солі зубної емалі. Вона стає пористою.

Якщо вчасно не провести лікування, пляма стає темнішою, обітаючи бурий або чорний відтінок.

Діагностувати захворювання може стоматолог під час профілактичного огляду. Тут важливо не переплутати його з іншим захворюванням, яке супроводжується такими ж ознаками.

Стоматолог запропонує цілу низку процедур для усунення білого карієсу. Лікування складається з:

1. Проведення професійного чищення зубів. У процесі такого чищення усувається зубний наліт та зубний камінь. Поверхня зуба полірують після завершення процедури.

2. Проведення ремінералізації емалі. Зуб буде оброблений спеціальним складом, що насичує його необхідними мінералами. Процедура триває до 10 сеансів для отримання стійкого ефекту.

3. Консультація та навчання пацієнта правильному догляду за зубами. Рекомендації щодо вибору коштів.

4. Профілактичні огляди. Вони потрібні щоб простежити за якістю проведеного лікування та гігієнічних заходів. Як правило, візит до стоматолога призначається за два-три місяці.