Пародонтит – захворювання запального характеру, що у тканинах пародонту. Хвороба вражає ясна та навколозубні тканини. Досить поширене явище, яким за статистичними даними страждає кожна третя доросла людина.
Причини розвитку пародонтиту можна розділити на зовнішні та внутрішні. До зовнішніх причин відноситься загальний стан організму, недостатня гігієна ротової порожнини, нестача мікроелементів та вітамінів, неправильне харчування. Можуть спровокувати захворювання перевантаження зубів та порушення прикусу.
До внутрішніх причин виникнення пародонтиту відносять захворювання внутрішніх органів, генетична схильність і порушення обміну речовин.
При пародонтиті утворюються зубодесневые кишені, які є основним осередком інфекції.
За формою запалення пародонту захворювання поділяють на:
• Гостру форму. Тут спостерігається болючість під час прийому їжі та при натисканні на зуби та ясен., кровоточивість та набряклість.
• Хронічну форму. Характерною рисою хронічної форми пародонтиту є розхитування зубів та поява неприємного запаху.
Подальший розвиток захворювання передбачає виділення з ясен гною. При цьому запах сильно збільшується, зуби починають сильно хитатися та випадати. Пацієнт скаржиться на сильний біль при жуванні. Такого не можна допустити, а значить, своєчасне звернення до лікаря збереже ваші зуби та позбавить таких проблем.