Гарній посмішці можуть завадити різні відкладення, які псують зовнішній вигляд зубів. У стоматології виділяють три типи зубних відкладень: м’який зубний наліт, бляшка та зубний камінь.
Поговоримо про зубний камінь.
Зубна емаль покрита тонкою прозорою плівкою – пелікулою. Її можна видалити за допомогою зубної щітки та пасти, але через півгодини під дією слини плівка відновлюється. Її роль полягає у запобіганні виходу фтору з емалі. До плівки прикріплюються мікроорганізми, яких у ротовій порожнині вистачає саме в тих місцях, де практично не відбувається природне очищення. Це і є м’яким нальотом – утворення, до складу якого входять мікроорганізми, атрофовані клітини та білкові сполуки. На відміну від зубної бляшки, структура нальоту не постійна.
Ущільнення нальоту утворює зубну бляшку. У структурі бляшки містяться лейкоцити та продукти життєдіяльності бактерій. Збільшується щільність кислот та токсинів. Щільно прикріплена бляшка не піддається зняттю звичайною зубною щіткою і наліт створює сприятливі умови для формування зубного каменю та розвитку карієсу.
За рахунок поповнення структури бляшки вапняними сполуками формується зубний камінь. Спочатку його структура пухка, але пізніше камінь кристалізується. Мінералізація каменю відбувається за рахунок слини.
Щоб уникнути формування зубного каменю слід ретельно, а головне правильно чистити зуби та періодично проводити професійне чищення.
Зняти зубний камінь у Сумах можна в нашій клініці