Зубна вкладка відноситься до мікропротезування. Її застосовують у тому випадку, коли пломбувальний матеріал використовувати не ефективно (при значному пошкодженні зуба).
Застосування зубних вкладок для відновлення зуба надійніше і з яких причин:
1. Зубна вкладка враховує всі індивідуальні особливості прикусу та ідеально прилягає до стінок зубної порожнини. Вона виготовляється не в роті пацієнта як пломба, а в лабораторних умовах по зліпку.
2. Полімеризація вкладки проходить у печі, тому вона набагато міцніша за пломбу.
3. Вкладка не дає усадки з часом. Усадка робить тиск на стінки зуба, застосування вкладки робить цей процес неможливим.
4. Для моделювання вкладки техніком використовується спеціальний віск. Тому вкладка повторює всі особливості зубної порожнини.
Перед формуванням зубної порожнини проводиться повна санація. Санацію потрібно робити, щоб уникнути утворення вторинного карієсу під вкладкою. Порожнина формується таким чином, щоб вкладка в ній не могла зміститися. Витягуватися вкладка має лише в одному напрямку.
Способи виготовлення вкладок:
1. Прямий метод. При якому вкладка виготовляється відповідно до воскової моделі. Віск заливають у зубну порожнину та витягують, після чого отриманий відбиток віддають зубній технікі.
2. Непрямий метод. Відрізняється від прямого тим, що потребує виготовлення гіпсової моделі чуба. Це дозволяє приміряти виготовлену вкладку без присутності пацієнта.
3. За допомогою комп’ютерного моделювання. Такий метод потребує застосування тривимірного сканера. На підставі тривимірної моделі виготовляють вкладку, використовуючи спеціальний верстат.
Отриману вкладку встановлюють у підготовлену порожнину та кріплять на стоматологічний клей. Завершальним етапом мікропротезування є полірування вкладки.
Провести протезування зубів у Сумах мона в клініці Brilliant Smile