Як треба чистити зуби?

Виявляється, багато хто з нас не вміє правильно чистити зуби. Такого висновку дійшли вчені з Університетського коледжу Лондона.

Доглядати зуби люди навчилися дуже давно, кілька тисячоліть тому. Замість зубної пасти вони використовували різні суміші з лікарських рослин чи вугілля. Перша зубна щітка була створена Вільямом Аддісоном, а в 1780 році ним було відкрито завод, на якому виготовляли цей засіб гігієни. Широку популярність зубна щітка отримала лише через сто років.

Однак досі залишається не з’ясованим моментів, як правильно правильно чистити зуби. Лондонськими експертами було опитано стоматологів із десяти різних країн, а також представників компаній, які виробляють зубні щітки та пасти. Внаслідок чого було з’ясовано, що найпопулярнішою методикою чищення зубів є спосіб від ясен. Насамперед за допомогою кругових рухів видаляється наліт із поверхні зубів, і за допомогою поперечних рухів – з жувальної поверхні задніх зубів. Потім рухом щітки «від ясен» наліт скидається із зубів. Однак чомусь саме цей метод вважається правильним ніхто відповісти не зміг.

Доктор Дж.Уейнрат, який є провідним автором дослідження, рекомендує пацієнта особливо ретельно стежити за місцями, де особливо багато накопичується зубний наліт, біля ясен та на жувальній поверхні задніх зубів. Зубну щітку слід тримати трьома пальцями, а не затискати в кулаку. Подібна техніка чищення дасть можливість якісно очистити зубну поверхню від нальоту, не допустити попадання шкідливих бактерій під слизову та запобігти розвитку різних захворювань ясен.

Розрізняють велику кількість способів чищення зубів, єдиної думки, яка з методик правильна на сьогоднішній день немає. Важливо приділяти особливу увагу місцям, де накопичується велика кількість нальоту, а як видаляти цей наліт не так важливо.