Стоматит у дитини

Стоматит у дітей виникає досить часто, і особливо в малому віці. На виникнення захворювання впливають такі фактори:

• Механічні пошкодження.

• Інфекція.

• Опіки температурні чи хімічні.

• Алергічна реакція.

• Незадовільна гігієна ротової порожнини.

Виникнення стоматиту в дітей віком передують усі захворювання, що викликають імунодефіцит. Це може бути: стреси, хвороби внутрішніх органів, авітаміноз, зміна клімату тощо. Найчастіше зустрічаються інфекційна форма хвороби (герпесний стоматит).

Стоматит в дітей віком нерідко провокується вживанням гарячої їжі. Сильно гаряча їжа залишає на слизовій дитині мікроопіки, а на їх місці виникають запальні вогнища, тому батьки повинні контролювати температуру їжі, яку вони дають своїм дітям.

Які симптоми свідчать про стоматит?

Незалежно від причин, з яких з’явився стоматит, усі його форми мають низку загальних симптомів:

1. Головний симптом стоматиту – почервоніння на слизовій оболонці. Запалення можуть з’явитися на небі, губі, мові або яснах.

2. Почервоніння поступово перетворюються на виразки округлої форми, покриті нальотом сірого або білого відтінку. По контуру виразки оточені червоною облямівкою. Такі формування болючі для дитини заважають спати та нормально їсти.

3. Дрібні виразки зливаються під час ускладнення захворювання.

4. У дитини може підвищитись температура, знижується апетит, спостерігається відчуття слабкості.

Лікування стоматиту залежить від причини його виникнення та форми захворювання. У будь-якому разі за наявності вищеописаних симптомів слід звернутися до лікаря.