Що в зубній пасті може нашкодити зубам?

Зубна паста є незамінним засобом гігієни ротової порожнини. Також останнім часом великою популярністю користуються ополіскувачі ротової порожнини.

Зазначемо, що не всі речовини, які входять до складу ополіскувачів та зубних паст, мають позитивний вплив на здоров’я зубів та ясен.

Полиці магазинів та аптек забиті різними засобами догляду за зубами: зубними пастами для відбілювання та для зміцнення зубів, освіжаючими спреями, відбілюючими гелями, обполіскувачами для свіжого дихання або протизапальними ополіскувачами.

Однак серед усього цього достатку засобів гігієни не всі продукти корисні для ясен та зубів. Тому дуже важливо дивитися склад засобів гігієни.

Речовини, які можуть зашкодити зубам

• Триклозан. Ця речовина є найвідомішим антибактеріальним агентом. Найчастіше зустрічається в ополіскувачах та зубній пасті. Виробники наполягають на тому, що триклозан є відмінним засобом для захисту ротової порожнини і щонайменше на 12 годин уберігає зуби від утворення нальоту. Але, на жаль, не все так добре. В результаті проведених досліджень було виявлено, що даний, популярний, антисептик може призвести до розвитку захворювань щитовидної залози, спровокувати гормональний дисбаланс і стати причиною виникнення проблем репродуктивної системи людини.

• Алкоголь. У більшості популярних ополіскувачів ротової порожнини міститься 20% і більше даного інгредієнта. Алкоголь сприяє появі сухості у роті, що призводить до розвитку карієсу. Зловживання продуктами з великим вмістом спирту може спричинити утворення раку ротової порожнини. У святі з цим рекомендується віддавати перевагу ополіскувачам, до складу яких входить цинк, а не алкоголь.

• Крейда. Часто зустрічається у дешевих зубних пастах. Навіть невеликі частинки цього абразиву дряпають зубну емаль, роблячи її шорсткою. Все це сприяє великому накопиченню нальоту на зубах та появі гіперчутливості зубів.