Що означає клиновидний дефект?

Клиноподібний дефект – порушення цілісності зуба некаріозного характеру. Клиноподібний дефект представлений у вигляді поглиблення в зубі біля ясен, що збільшуючись, стає схожим на форму клину (звідси і назва).

Згодом область клиноподібного дефекту не втрачає своєї щільності, не тьмяніє і залишається гладкою. Супроводжується клиноподібний дефект оголенням шийки кореня. Такого дефекту найчастіше схильні до премолярів і фронтальних зубів, причому рідко трапляється, що дефект виникає поодиноко.

Початок формування клиноподібного дефекту дає мікроскопічна тріщина. Подальший розвиток ще не досліджено. Сприяють розвитку дефекту проблеми з кишківником, нервовою системою та інші соматичні захворювання. Так на розвиток клиноподібного дефекту впливає дистрофічна форма пародонтозу та порушення прикусу.

Залежно від того, як глибоко поширився клиноподібний дефект, виникають болючі відчуття від температурного подразника.

Для ефективного лікування клиноподібного дефекту стоматолог ретельно вивчає причину появи та розвитку патології. Виявляється порушення змикання щелеп, наявність захворювань ясен тощо. У разі, якщо виникнення клиноподібного не є наслідком стоматологічних хвороб, пацієнт проходить обстеження у ендокринолога невропатолога та гастроентеролога.

Якщо дефект не глибокий, його усувають за допомогою флюоризації. Відновлення емалі проводиться прийомом вітамінів, фосфорнокальцієвих препаратів та фітину.

Глибокі ураження усувають із застосуванням штучних матеріалів (пломбувальний матеріал, установка вінірів). Якщо деформація зуба досить велика, найбільш вірним способом відновлення буде установка коронки.

Отимати консультацію стоматолога в Сумах можна в клініці Brilliant Smile