Рухливість зубів. Лікування ясен

Причини розхитування зубів – це проблеми з яснами, що виникають як наслідок гінгівіту чи пародонтиту. Обидва ці захворювання є результатом поганого догляду за ротовою порожниною.

Так як бактерії, що скупчилися в зубному нальоті, що осів на зубах і біля краю ясен, впливають на тверді тканини зуба і слизову оболонку ясен.

Гінгівіт вражає слизову оболонку ясен і може поширюватися на всю щелепу, тоді як пародонтит вражає навколозубну тканину і має локальний характер.

Рідше зустрічається пародонтоз – захворювання при якому зуби набувають рухливості. Він, як і пародонтит, вражає пародонт, проте запальні процеси при цьому не спостерігаються. Хвороба може прогресувати кілька років.

Лікування рухливості зубів при таких захворюваннях буде спрямоване на їхнє усунення.

При гінгівіті проводиться професійне чищення ротової порожнини, призначаються полоскання трав’яними настоями або препаратами, такими як корсодил або ромазулан. Лікування пародонтиту передбачає накладення на зуби тимчасової шини їх зміцнення. Проводиться чищення пародонтальних каналів (кюрретаж) та їх антибактеріальна обробка. Якщо цих заходів недостатньо, то застосовують хірургічне втручання.

Лікування пародонтозу вимагатиме ширшого спектру. Проведеться консультація невропатолога, ендокринолога та імунолога. Може знадобитися лікування гормональними препаратами.

Лікування рухливості зубів внаслідок травм залежить від рівня травми. Стоматолог може застосувати терапевтичне лікування чи провести шинування.

Отримати консультацію стоматолога в Сумах можна в нашій клініці