Поради дитячого стоматолога м. Суми. Санація ротової порожнини

Дитячий стоматолог м. Суми рекомендує проводити санацію ротової порожнини дитині. Що це таке?

Санація порожнини рота є рядом комплексних заходів, завданням яких є лікування та профілактика різних стоматологічних захворювань.

Так, наприклад, санація може передбачати пломбування зуба, видалення зубного нальоту та зубного каменю, виправлення неправильного прикусу тощо.

Ця процедура необхідна всім, незалежно від віку. Однак, слід зазначити, що для пацієнтів до трьох років санація особливо важлива.

Розвиток карієсу може початися у дитини навіть у ранньому дитинстві, оскільки молочні зуби схильні до більшого ризику появи даного захворювання. Неякісна гігієна порожнини рота лише посилить інтенсивність розвитку карієсу та ураження дитячих зубів. Як правило, про лікування молочних зубів батьки починають замислюватися після того, як дитині виповниться три роки. Деякі батьки взагалі ігнорують проблеми із зубами своїх дітей, вважаючи, що молочні зуби не потребують лікування, тому що все одно випадуть. Однак до трирічного віку у дитини вже може спостерігатися сформований карієс, який не піддається лікуванню. У разі нічого не залишається робити, як видалити зуб.

Основні причини розвитку карієсу у дітей:

• неякісний догляд за ротовою порожниною малюка у ранньому віці;

• прийом матір’ю під час вагітності деяких медикаментів;

• перенесені жінкою під час вагітності (у першому триместрі) гестозу, зараження бактеріальною інфекцією;

• наявність у дитини хронічних захворювань (риніт, аденоїди, бронхітні астми);

• наявність у малюка захворювань серця, центральної нервової системи, травного тракту.

Санація ротової порожнини малюка може проводитися і під наркозом. Наркоз використовують у тому випадку, якщо дитина поводиться неспокійно. Цей спосіб проведення санації має свої плюси. Наприклад, лікування карієсу проводиться швидко без зупинок, з’являється більше можливостей провести профілактичні процедури для збереження здорових зубів, дитина не сприймає лікування як щось страшне та небезпечне. Проводити санацію порожнини рота необхідно з раннього віку, щоб уберегти дитину від появи карієсу молочних зубів, хронічних інфекцій у порожнині рота та передчасної втрати дитячих зубів.

Отримати консультацію дитячого стоматолога в м. Суми можна в клініці Brilliant Smile