Перикоронарит. Що це за захворювання

Перикоронаритом називають запальне захворювання, що виникає в маргінальній частині ясен та тканин періодонту в місці прорізування зуба. Найчастіше спостерігається при прорізуванні зубів мудрості, але може бути на місці інших зубів.

Причиною виникнення перикоронариту служить утруднене прорізування зуба або пошкодження складки тканини над зубом, що прорізується, твердою їжею або ортодонтичною конструкцією.

Про початок захворювання свідчить ниючий біль у тканинах біля ураженого зуба. Біль посилюється протягом кількох днів. При прийомі їжі виникає больове відчуття у районі запалення. Відчувається біль при відкритті рота та при ковтанні. Тканинна складка, яка прикриває зуб мудрості, набрякає. Торкаючись неї пацієнт відчуває миттєвий біль, що віддає у скроню.

Стан організму при перікоронаріті задовільний. Іноді спостерігається незначне підвищення температури чи головний біль. З розвитком захворювання починає виділятись гній, з’являється характерний запах.

Несвоєчасне лікування загрожує переходом хвороби до хронічної стадії. При цьому симптоми вщухають. Вільний вихід гною дає можливість непомітно і безболісно протікати хвороби, проте запальний процес перекинеться на сусідні тканини і буде виражений у формі флегмони або абсцесу. При тривалому перебігу хвороби гній може поринути у кісткову тканину, що означає виникнення остеомієліту.

Поява по краю ясенної складки виразок – найбільш яскрава ознака перикоронариту.

З появою вищеописаних симптомів слід негайно звернутися до лікаря.