Для чого знімати зубну коронку?

Зубні коронки є найпоширенішим видом зубного протезування. Рідко можна зустріти людину після 40 років, яка не має зубної коронки. Зубну коронку ставлять у тому випадку, коли об’єм зубної порожнини дуже великий і зубну пломбу ставити просто не має сенсу. Також зубні коронки встановлюються на зуби як опори для зубних мостів.

Сьогодні існує великий вибір матеріалів зубної коронки, тому її можуть дозволити пацієнти з обмеженим бюджетом або пацієнти з високими вимогами. Їх виготовляють із металевих сплавів у тому числі і сплавів благородних металів, цирконієвих, керамічних, металокерамічних.

Коронка має свій термін служби і як би не хотілося уникнути її зняття, іноді доводиться це зробити. Приводом для зняття зубної коронки можуть бути:

• Закінчився термін служби коронки та її слід замінити.

• Пацієнт захотів встановити більш естетичну коронку.

• Коронка викликає дискомфорт або ушкодження слизової оболонки внаслідок порушень при виготовленні протеза.

• Неякісне пломбування каналів. Внаслідок цього відбувається запалення і приходить необхідність знімати коронку та проводити лікування.

Сама коронка знімається після того, як її розпиляють. Процедура ця не з приємних, особливо якщо доводиться знімати металокерамічну коронку.