Дитячий періодонтит

Дитячий стоматолог м. Суми не рідко зустрічаться з дитячим періодонтитом. Періодонтит у дітей досить специфічна хвороба, адже на відміну від періодонтиту у дорослих, коренева система зубів у дитини тільки формується, а відтак відбувається зміна структури періодонту та її товщини.

Запалення періодонту виникає внаслідок зміни тканин та зубів у дитини. Найчастіше при молочних зубах захворювання зустрічається у молярах чи першому молярі після прорізування постійних зубів.

Гострою формою захворювання характерні появи абсцесів, набряк навколозубних тканин та погіршення загального стану здоров’я.

Що ж викликає періодонтит у дитини?

У переважній більшості випадків причиною періодонтиту в дітей віком стає потрапляння інфекції, що розвивається при карієсі. Інфекція поширюється швидше, ніж до дорослих, оскільки структура тканин пухка з безліччю судин. Тому так важливо для батьків контролювати стан зубів своїх дітей і вчасно показувати їх стоматологу.

Рідше періодонтит виникає через травми. Найчастіше страждають передні зуби, оскільки дитина активно бігає. У момент удару чи падіння, пульпа передніх зубів гине, що веде до хронічної форми захворювання.

Щоб уникнути проблем зі здоров’ям зубів у свого малюка, батьки повинні відповідально підходити до цього питання. З самого дитинства привчайте дитину до гігієни та необхідності консультаційних візитів до стоматолога.