Чому з’являться стоматит?

Стоматит — це доволі поширене захворювання. Стоматитом називають запальні протеси на слизовій оболонці рота. Це збірна назва, що поєднує захворювання такого типу.

Причин появи стоматиту можна виділити багато. Є причини, які безпосередньо впливають на слизову оболонку, а є ті, що впливають опосередковано.

Провокує запалення слизової оболонки – безпосередня дія грибків, бактерій та вірусу герпесу. Часто хвороба починається при активізації мікроорганізмів, що знаходяться в порожнині рота і які в нормальному стані ніяк себе не виявляють, однак за сприятливих умов такі мікроорганізми збільшуються в кількості та порушують мікрофлору рота.

Попадання в ротову порожнину бактерій і грибків можливе повітряно-краплинним шляхом.

Поява стоматиту у дітей свідчить про знижений імунітет і часто є попередником вірусних захворювань таких як скарлатина, грип або кір. Стоматит виникає також через порушення роботи органів нервової або травної систем, або через авітаміноз.

Часто стоматит буває викликаний механічними травмами. Травми поділяють на гострі та хронічні. До гострих відносять травми, нанесені разово, а до хронічних – травми, наприклад, від неправильно підігнаного протезу, що постійно впливає на ясна.

Окремо варто виділити алергічні стоматити, які є наслідком реакції організму на якісь подразники.