Чим небезпечний карієс?

Карієс починається з цятки на зубі. На цій стадії захворювання мало хто на нього звертає увагу, та й після утворення порожнини не всі поспішають до стоматолога. Часто пацієнти йдуть до стоматолога на стадії занедбаного карієсу або тоді, коли виникли ускладнення.

Лікування запущеного карієсу складніше лікування карієсу на початкових стадіях і може навіть включати деякі хірургічні маніпуляції. Стоматологам доводиться стикатися і з випадками, коли пацієнти зі зняттям зубного болю вдавалися до допомоги знеболюючих препаратів. При цьому нерв зуба відмирав і в порожнині розпочинався процес гниття.

Найчастіше ускладнення карієсу – пульпіт. Пульпіт означає запалення зубної пульпи чи нерв. Пацієнт при цьому відчуває сильний біль при попаданні холодного або гарячого, а також при надкушуванні. У нічний час біль під час пульпіту посилюється. Пульпіт може виникнути навіть після пломбування. Це відбувається тому, що лікар не повністю прибрав уражені тканини та залишив їх під пломбою.

Наступним ускладненням карієсу може бути періодонтит – захворювання, при яких порушується цілісність зв’язок, що утримують зуб в альвеолі.

За перших підозр на карієс краще відразу звернутися до стоматолога, оскільки ігнорування захворювання призведе до серйозних наслідків. Нелікований карієс є джерелом інфекції в організмі, а це може спровокувати проблеми із серцево-судинною системою, запалення суглобів або хронічні алергічні реакції.

Лікування зубів у м. Суми проводять фахівці нашої клініки. На консультацію стоматолога можна записатися по телефону.